Časté dotazy

Odkud pochází kratom?

Kratom pochází nejčastěji z míst jako Thajsko, Malajsie či Borneo čili z oblasti Indonésie a jihovýchodní Asie.

Jak se kratom vyrábí?

Kratom se vyrábí z listů stromu Mitragyna speciosa. Ty se nejprve suší, poté drtí na jemný prášek.

Co obsahuje kratom?

Kratom obsahuje celou řadu látek jako mitragynin, paynanthin, speciogynin, mitrafylin, speciofin nebo 7-hydroxymitragynin. Některé z těchto látek využívá asijská medicína pro jejich tlumící, nebo naopak povzbuzující účinky.

Je kratom, který dodáváte, nějak chemicky upravován?

Není. Náš kratom je čistě přírodní.

Jaké jsou druhy a odrůdy kratomu?

V naší nabídce jsou aktuálně botanické prášky z bílého a zeleného kratomu. Sběratelé se však mohou setkat také s červeným kratomem. Existují i žluté nebo zlaté kratomy, u těch se ovšem nejedná o typy přírodního původu, nýbrž vznikají díky konkrétnímu typu zpracování.

Co znamená nano zpracování kratomu?

Nano kratomy se nazývají takové prášky, které vznikly obzvlášť šetrným způsobem zpracování. Výsledný prášek je velice jemný.

Proč je kratom sběratelským předmětem?

Své pevné zařazení kratom v platné legislativě České republiky dosud nemá. Dle Státní zemědělské a potravinářské inspekce je v současnosti kratom považovaný za tzv. „potenciální“ novou potravinu, pro níž dosud neexistují podklady o historii konzumace ve významné míře před datem 15. 5. 1997. Nejedná se tedy o potravinářské zboží a kratom je určený pouze ke sběratelským potažmo výzkumným účelům.